Cicha Rewolucja

Dlaczego szukamy wrogów tam gdzie znajdują się nasi przyjaciele? Wolność przysługuje każdemu z nas

Dlaczego wszyscy walczymy ze sobą choć pragniemy tego samego:

wolności

godnego życia

szacunku

Skoro wszyscy mamy te same marzenia to skąd taka nienawiść pomiędzy nami? Dlaczego pozwalamy aby poszczególne grupy polityczne szczuły nas na siebie?

Czy nie nadszedł już czas aby powiedzieć dość? Ile jeszcze zła musimy sobie nawzajem wyrządzić aby zrozumieć, że wszyscy tylko na tym tracimy?

Prosimy Was wszystkich – powstrzymajcie swój gniew i nienawiść. Brzmi to strasznie patetycznie, ale ciężko wyrazić to inaczej.  To nie nasz sąsiad jest wrogiem. Nie jest nim nasz pracodawca lub pracownik. Policja oraz wojsko też nie są naszymi wrogami, tylko takimi samymi ofiarami.

W obecnej sytuacji wszyscy jesteśmy ofiarami.

Już tak bardzo przyzwyczailiśmy się do ucisku, że często nawet nie zauważamy jak odbierają nam wolność

Państwo kradnie nam połowę wypłaty, ale i tak to akceptujemy.

Państwo każe nam płacić o prawie jedną czwartą więcej za wszystkie produkty i to także akceptujemy.

Państwo zabrania nam budować własny dom na własnej ziemi,. Znów pojawia się milczenie z naszej strony. 

Państwo oddaje 1% swojej powierzchni obcemu państwu  i znowu brak reakcji z naszej strony.

Państwo wycina jedną z najstarszych puszczy na świecie znajdującą się w naszym kraju. Kilka okrzyków i znów cisza.

Państwo kradnie nasze pieniądze na wybory które nigdy się nie odbyły, na sprzęt ratujący życie, którego nigdy nie otrzymaliśmy na port lotniczy który nigdy nie istniał. I co? Z naszej strony pojawia się tylko chichot i żarty.

Państwo już nawet nie ukrywa swoich przekrętów, łapówek, nepotyzmu, zapędów totalitarnych i oficjalnie wzywa do nienawiści i wewnętrznej walki pomiędzy nami. Znowu tylko wzruszanie ramionami i stwierdzenia, że tak widocznie musi być.

Państwo zabrania nam pracować, przez co wielu z nas traci dorobek swojego życia i nie ma z czego utrzymać rodziny. W końcu pojawiają się pojedyncze okrzyki z naszej strony.

Państwo każe policji bić nasze siostry, córki, matki, nawet babcie i dopiero wtedy część z nas się buntuje, ale także na krótko. 

Czego jeszcze musi dopuścić się nasz rząd? Jaką krzywdę musi nam jeszcze wyrządzić abyśmy zechcieli coś z tym zrobić? Jak bardzo jeszcze musi ograniczyć nam naszą wolność? Czy dopiero gdy utworzą getta i zaczną ponownie uruchamiać obozy koncentracyjne, otworzą nam się oczy i zaczniemy działać? Czy to jednak wciąż będzie za mało?

Teraz jest czas aby działać

Teraz jest właśnie ten czas aby iść ramię w ramię w imię lepszej przyszłości i wolności. Lepszej przyszłości dla nas, naszych rodzin, dzieci i innych obywateli naszego wspaniałego kraju. Jesteśmy naszą jedyną nadzieją. Jeśli my tego nie zrobimy, to kto? Nasi dziadkowie, rodzice? To nie ich epoka, oni już swoje wywalczyli za czasów komunizmu. Może chcemy przerzucić to na przyszłe pokolenia i niech oni się martwią, co zrobić z tym bałaganem. Tylko kto chciałby skazywać własne dzieci na taką walkę?

Teraz jest nasza kolej. To my musimy działać. To my, w tej właśnie chwili, decydujemy jak nasza ojczyzna będzie wyglądać za 15-20 lat.

Czy chcemy, aby nasze dzieci patrzyły na nas ze wstydem, że mogliśmy zatrzymać kolejnego Hitlera nim doszedł do pełni władzy, a mimo to nie zrobiliśmy tego? Czy naprawdę właśnie tego chcemy? Czy naprawdę musimy czekać aż odbiorą nam całą wolność?

Obecnie rząd wyprowadził na ulicę tylko policję, gdy pojawi się wojsko będzie już za późno… Wtedy z pewnością poleje się krew. Być może już nie nasza, ale naszych dzieci lub wnuków.

Czy właśnie tego chcemy?

Walcz o wolność! Dołącz do cichej rewolucji!

Zamiast narzekać na wszystkich polityków, proponujemy stanąć z nimi do walki. Cicha rewolucja Cię potrzebuje!

Zapraszamy wszystkich, którym los naszej ojczyzny nie jest całkowicie obojętny do podjęcia tej walki.

Jeżeli uważacie, że jesteście w stanie zmienić ten kraj na lepsze to zapraszamy w nasze szeregi. Zapoznajcie się z naszym programem – wszelkie sugestie są bardzo mile widziane.

Skończmy głosować na wypudrowane figurki z telewizora. Zacznijmy popierać naszych sąsiadów oraz znajomych. Zacznijmy głosować na ludzi, których znamy osobiście. Na osoby które coś sobą reprezentują.

Każda władza wywodzi się od obywateli

Cicha Rewolucja

Jeśli nie zaczniemy bronić demokracji teraz, to możliwe, że już nigdy jej nie odzyskamy.

Posiadając po swojej stronie policję, sądy oraz wojsko, nie musi przejmować się protestami czy wulgarnymi okrzykami.

Popularne w ostatnim czasie osiem gwiazdek też nie robi na nich wrażenia.

Jednak, póki posiadamy jeszcze resztki ustroju demokratycznego, nie można nas całkowicie ignorować.

Każda władza obawia się obywateli

Strach ten pojawia się jednak tylko w jednym momencie: 

podczas wyborów.

Tylko wtedy możemy coś zmienić. Bez okrzyków i wulgaryzmów. Właśnie taki jest cel Cichej Rewolucji. Pokojowo odsunąć od władzy ludzi którzy od lat, kawałek po kawałku, odbierają nam wolność.

Zamiast walczyć z oprawcami rzucamy się sobie nawzajem do gardeł.

Niemal każda grupa zawodowa cierpi z powodu obecnie rządzących: lekarze, pielęgniarki, nauczyciele, sędziowie oraz niezliczone rzesze małych oraz średnich przedsiębiorców.

Coraz częściej mamy do czynienia z rasizmem oraz dyskryminacją.

Biedni atakują bogatych,
pracownicy – pracodawców,
chorzy- lekarzy,
heteroseksualiści – homoseksualistów,
kobiety – mężczyzn,
maseczkowcy – bezmaseczkowców,
wyznawcy PiS-u – wyznawców PO
i vice versa.

Pomimo tego, że niemal wszyscy jesteśmy represjonowani, poniżani oraz wykorzystywani przez obecną władzę w dalszym ciągu pozostajemy bierni.

Dlaczego pozwalamy aby o naszym życiu decydowała grupa oderwanych od rzeczywistości fanatyków?

Naszą jedyną szansą jest zjednoczenie oraz odsunięcie obecnie panujących klanów od władzy. Od 30 lat w naszym kraju rządzą te same osoby zmieniające tylko barwy partyjne i stanowiska.

Nie musimy cały czas wybierać tylko pomiędzy PiS, PO, SLD i PSL.

Przewiń do góry