Negatywny wpływ związku kościoła z polskim rządem

Rząd PIS ma na koncie wiele afer. Bardzo często jego interesy i działania są sprzeczne z interesem naszego narodu. Mało jest jednak jego działań tak obrzydliwych, jak otwarta współpraca z najwyższą hierarchią Kościoła Katolickiego. Z drugiej zaś strony trzeba przyznać – PIS po prostu korzysta z fatalnego prawa autorstwa poprzednich ekip rządzących. Z obecnego układu państwo – Kościół nie wynika nic dobrego dla obywateli, a na jego utrzymanie płacą oni miliony. Negatywne efekty powiązania państwa i religii można wyliczać godzinami. Do najważniejszych należą:

Cicha Rewolucja

Ideologizacja edukacji

Obecnie dzieciom w szkołach domyślnie wpajana jest jedna, podstawowa moralność i wskazywana jako ta oczywista. Uczniom pod pretekstem “edukacji” wtłacza się do umysłów zasady jednej religii, piorąc ich młode mózg. Cicha Rewolucja chce, aby każdy rodzic mógł wychować dzieci według własnych wartości. Wartości, które nie będą prezentowane w szkole jako “gorsze”, czy “niewłaściwe”. Szkoła ma bowiem służyć edukacji, a nie prowadzeniu indoktrynacji wyznaniowej takiej czy innej religii.

 

Religijna rekrutacja w szkołach

Obecnie podczas tak zwanych “lekcji” religii odbywa się prawdziwa rekrutacja nieletnich do organizacji religijnych. Małe dzieci uczone są bezwzględnego posłuszeństwa i szantażowane perspektywą wiecznego potępienia i tortur. Za pełną zgodą rządu PIS (jak i poprzednich ekip rządzących) dzieci próbuje się nawrócić na jedynie słuszną religię. Tymczasem nowoczesna Polska powinna być krajem świeckim, tworzonym przez obywateli, którzy sami zdecydowali o swojej przynależności. Nie jest to możliwe, gdy młodzi polacy od samego początku swego życia są poddawani religijnej propagandzie.

Promocja jednych wartości kosztem drugich.

Libertarianizm jest ideologią zakładającą absolutną wolność jednostki od aparatu państwowego. Niestety, obecny rząd jest z kolei absolutnym zaprzeczeniem takiego stanowiska. Duża część praw uchwalonych przez rząd Prawa i Sprawiedliwości motywowana jest, przynajmniej częściowo religijnymi uczuciami polityków. Wartościami, które działacze PIS błędnie uznają za jedynie słuszne. Obywatel świeckiego państwa nie może być przymuszony do przestrzegania religijnego prawa, nieważne jak bardzo chce tego Kościół. 

 

Bezkarność bestii w sutannach

Politycy PIS udają, że nie widzą coraz częściej wychodzących na światło dzienne, przejmujących historii ofiar księży-pedofilów. Kościelni pedofile stanowczo za długo pozostają bezkarni i bezczelnie ukrywani przez przełożonych pod pretekstem zapisów konkordatu. Fakt, że dotychczasowe władze bardzo luźno podchodziły do tematu księży-pedofilów sprawia, że czują się oni w naszym kraju bezkarni. Z tym trzeba skończyć. Państwo musi wziąć odpowiedzialność za swoje dotychczasowe milczenie. 

 

Ingerencja kościoła w sprawy wewnętrzne naszego kraju

Biskupi Jędraszewski, Głódź, Depo – któż nie słuchał tych nazwisk? Samozwańczy obrońcy moralności coraz śmielej pozwalają sobie mieszać się w wewnętrzne sprawy państwa. Pomimo, iż nie mają kompetencji, a za to bardzo wiele za uszami, lubią pouczać polityków w kwestii choćby etyki. Ileż już razy władze kościelne próbowały pouczać polityków sejmowych, jak mają zachować się podczas głosowania? Polska cichej rewolucji jest państwem świeckim, a Kościół – jedynie jedną z wielu instytucji. Nie ma on prawa zabierać dyktować zasad politycznych rządzących państwem.

Wszechobecność symboli religijnych

Wszędobylstwo Kościoła jest tak potężne, że dotknęło nawet kompletnie niezwiązanych z nim budynków i instytucji. Gdzie w dzisiejszych czasach nie uświadczymy krzyża? Są wszędzie – w szkołach, w szpitalach, urzędach, a nielegalnie powieszony krzyż znajduje się nawet w sejmie. Niemalże każda władza, jeszcze przed PIS, obiecywała, że to zmieni, jednak nie zmieniła żadna. Osoby pragnące prawdziwej zmiany społecznej w libertariańskim duchu zapraszamy do przyłączenia się do naszego projektu.

Kapelani wszędzie, gdzie to możliwe

Księża katoliccy zdążyli zinfiltrować chyba wszystkie możliwe instytucje świeckiego państwa. Kapelani są wszędzie – w wojsku, policji, a nawet skarbówce. Pomijając fakt, że swoją “posługą” łamią oni podstawowe zasady świeckiego państwa, to ich obecność sporo kosztuje. Czasem dochodzi wręcz do absurdów, gdy kapelan zarabia więcej, niż normalny, wykonujący swój zawód pracownik. Czy wiedziałeś, że średnia, miesięczna pensja kapelana wynosi blisko 7.000 PLN? Czy nie uważasz, że to “nieco” za duże wynagrodzenia za taki nikły zakres obowiązków? 

Obraza uczuć religijnych

Jeden z bardziej absurdalnych przepisów polskiego prawa to ten o obrazie uczuć religijnych. Jest to swoista forma cenzury, uniemożliwiająca w praktyce korzystanie z pełni wolności słowa, czemu jako libertarianie zdecydowanie się sprzeciwiamy. Żadna religia, żadna ideologia nie może być postawiona wyżej, niż inne. Przepis o obrazie uczuć religijnych to wygodny sposób na zamknięcie ust niewygodnym krytykom działań Kościoła. Cicha Rewolucja nie widzi powodu, by zapis ten nadal znajdował się w Kodeksie Karnym.

Barbarzyńskie prawo aborcyjne

To właśnie KRK najgłośniej optował za horrendalnymi zmianami w prawie aborcyjnym, które w praktyce pozbawiły kobiety prawa do decydowania o swoim ciele. Odpowiedź Cichej Rewolucji na takie działania jest jasna. Prawo aborcyjne należy jak najszybciej zliberalizować. Nikt nie może być zmuszany do tego, by urodzić dziecko, które po kilku minutach umrze w męczarniach. To okrucieństwo tak wobec matki, jak i dziecka. Religia nie ma zresztą prawa wtrącać się do tak intymnej sfery życia, jak stosunki seksualne.

Cierpienie osób LGBT

Skandaliczne słowa arcybiskupów i poszczególnych księży na temat osób LGBT są nie do zaakceptowania. Jako libertarianie stoimy na stanowisku, że każdy człowiek ma prawo do pełnego miłości związku z drugą, dorosłą osobą. Tymczasem na skutek nienawistnych działań polskiego kościoła, podsycanych obecnie przez rząd PIS, tysiące młodych Polaków odbiera sobie życie. Jeśli podobnie, jak Cicha Rewolucja marzysz o lepszej, sprawiedliwej polsce, dołącz do nas. Nasze drzwi stoją otworem również dla każdej osoby LGBT.

Brak refundacji in-vitro

Podobnie, jak w przypadku zakazu aborcji, to KRK oraz jego pacynki z PIS odpowiadają za wycofanie refundacji in-vitro. Tymczasem in-vitro to dla wielu osób jedyna nadzieja na spełnienie marzenia o biologicznym dziecku. W dobie kryzysu demograficznego rząd, kierując się religijnymi pobudkami, świadomie przyczynił się do spadku dzietności. Jak więc wierzyć w dobre intencje za wszechobecnym socjalem i rozdawnictwem? 

Utrata intymności polaków

PIS na skutek jego niezdrowych powiązań z Kościołem Katolickim dopuścił, by w debacie publicznej pojawiły się kwestie intymne. Tymczasem nie sprawą polityków jest to, kto z kim sypia i gdzie to robi. Oni mają zajmować się gospodarką i kierowaniem państwem, a nie kreować się na obrońców moralności. Niestety, chęć zaimponowania przedstawicielom KRK po raz kolejny okazała się dla tej władzy zbyt kusząca. Cicha Rewolucja szanuje intymne sprawy Polaków i ich prawo do prywatności.

 

Religijna propaganda w telewizji publicznej

TVP pod przewodnictwem Jacka Kurskiego zmieniła się w polityczną szczujnie, o tym wszyscy wiemy.  Obecna władza wykorzystuje jednak telewizję publiczną do szerzenia własnych przekonań religijnych. Ilość programów religijnych w ramówce jest zatrważająca. Tymczasem TVP jest finansowane z pieniędzy wszystkich obywateli naszego kraju – również tych niewierzących. Cicha Rewolucja stoi na stanowisku, że telewizja publiczna powinna być politycznie i religijnie neutralna. Jeśli Ty też tak sądzisz – nie wahaj się wstąpić w nasze szeregi. Wspólnie zbudujmy lepszą Polskę!

 

Kościół na wydarzeniach publicznych

Obecnie w wielu miejscach naszego kraju nie ma chyba wydarzeń, które odbywają się bez udziału księży. Oczywiście, udział kapłanów w małych, lokalnych imprezach czy wydarzeniach powinien być decyzja mieszkańców. Nie ma jednak powodu, by szczególnie traktować przedstawicieli KRK podczas wydarzeń publicznych, uroczystości państwowych, czy świąt narodowych. To tacy sami obywatele naszego kraju, jak każdy inny – i tak należy ich traktować. Religia powinna zostać wycofana z instytucji i wydarzeń państwowych.

Obciążenie dla budżetu

Wreszcie – argument finansowy. Czy wiedziałeś, że na utrzymanie KRK nasz rząd wydaje z budżetu blisko 20 miliardów złotych rocznie? To są pieniądze, które mogłyby zostać przeznaczone na budowę nowych szpitali, czy szkół. Mogłyby zostać przeznaczone na pomoc przedsiębiorcom dotkniętym pandemią Covid-19. Niestety – obecnie lądują one w kieszeniach krewnych i znajomych Rydzyka. Nadszedł czas, by to zmienić. Organizacje religijne powinny same zadbać o swój budżet. Dość finansowania kościoła z naszych podatków!

 

Rozwiązanie

Jak więc widzisz, sojusz tronu i ołtarza generuje całą masę problemów, a niewiele korzyści. Należy powiedzieć sobie to wprost: dość uciekania od tematu – tym problemem trzeba się zająć.

 

Jakie jest rozwiązanie?


Cicha Rewolucja. Czas, byśmy to my, obywatele, przejęli władzę.


Proponujemy natychmiastowe wyprowadzenie religii z instytucji publicznych. Sprzeciwiamy się również promowaniu organizacji religijnych z budżetu państwa. Należy natychmiast ograniczyć finansowanie Kościoła. Natomiast w kwestiach spornych, takich jak aborcja, to obywatele powinni mieć decydujący głos, nie religia, którą nie każdy wyznaje. Sugerowanym przez nas rozwiązaniem są referenda, oddzielne dla każdego województwa. Zapraszamy do zapoznania się z naszym programem

 

Nasza Polska to państwo świeckie – otwarte na każdego, ale nie promujące konkretnych ideologii.

Negatywny wpływ związku kościoła z polskim rządem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry