Przedsiębiorcy

Cicha Rewolucja - przedsiębiorcy

Wolność gospodarcza zagwarantowana jest ustawowo, a w myśl tej zasady mamy swobodę wykonywania działalności gospodarczej dla każdego na równych prawach i jest ona wolna od ingerencji państwa. Jednak mimo to wielu przedsiębiorców uważa, że prowadzenie własnego biznesu w Polsce jest nie lada wyzwaniem, a państwo czyni to wyzwanie jeszcze trudniejszym. Czy głos przedsiębiorców jest realnie uzasadniony?

Biznesowy rollercoaster

Prowadząc własną działalność gospodarczą trudno pozbyć się myśli, że biurokracja piętrzy się na każdym kroku. Mimo wcześniejszych, szumnych zapowiedzi założenie i późniejsze prowadzenie działalności gospodarczej wcale nie zostało odformalizowane. Przedsiębiorcy wciąż zmagają się z licznymi formalnościami i w celu załatwienia jakiejś sprawy muszą uzyskać szereg dokumentów. Funkcjonowania w sektorze przedsiębiorców nie ułatwia fakt, iż obowiązujące przepisy prawne niezwykle często ulegają zmianom, co świadczy o braku stabilności stanu prawnego i może prowadzić do niezamierzonego popełniania różnych błędów. Wystarczy spojrzeć tylko na zagadnienie wystawiania faktur i faktur korygujących w ostatnim czasie. Ponadto, mimo że pandemia koronawirusa poważnie osłabiła przedsiębiorców to państwo nakłada na nich następne obowiązki i opłaty. Zmiany zapowiadane w programie „Polski Ład” w zakresie składki zdrowotnej to kolejne obciążenia dla przedsiębiorców.

Aktualna rzeczywistość nie sprzyja rozwojowi gospodarki i lepszemu prosperowaniu sektora MSP. Dlatego też liczna grupa przedsiębiorców liczy, że kolejne wybory przyniosą oczekiwaną zmianę i prowadzona wówczas polityka będzie dla nich przychylniejsza.

Przedsiębiorcy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry