Słowo o wyborach

Cicha Rewolucja - wybory

Wybory, czyli słowo o poparciu politycznym

Wiadomości o kolejnych sondażach często pojawiają się nie tylko na stronach portali informacyjnych, ale również w telewizyjnych wydaniach wiadomości, w gazetach i innych mediach, w tym oczywiście w mediach społecznościowych. Jakie są więc nastroje polityczne Polek i Polaków?

Nie da się ukryć, że najbardziej popularną partią wśród obywateli polskiego społeczeństwa jest partia Prawo i Sprawiedliwość, największa partia koalicji Zjednoczona Prawica. Jeszcze do niedawna partia rządząca mogła cieszyć się poparciem nawet 40 procent obywateli Polski. Zmieniło się to po uznaniu przez prorządowy Trybunał Konstytucyjny możliwości przerywania ciąży z powodów embriopatologicznych za niekonstytucyjną, a więc niezgodną z prawem. Od tamtej pory partia może liczyć na ponad trzydziestoprocentowe poparcie, które nie zapewnia jednak możliwości samodzielnego rządzenia. Opinia publiczna negatywnie zareagowała na wyrok Trybunału Konstytucyjnego i trend ten zdaje się utrzymywać.

Nie da się ukryć, że miejsce Platformy Obywatelskiej, która może liczyć zaledwie na kilkunastoprocentowe poparcie, zajmuje ugrupowanie polityczne Szymona Hołowni, czyli Polska 2050, z ponad dwudziestoprocentowym poparciem. Na spore poparcie może liczyć zarówno Lewica, jak i Konfederacja, ponieważ obie te partie w różnych sondażach poparcie w granicach około dziesięciu procent.

Na granicy progu wyborczego znajdują się takie ugrupowania jak PSL czy ugrupowanie polityczne Pawła Kukiza.

Słowo o wyborach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry