Polska mentalność
cicha rewolucja

 

Cicha rewolucja, czyli słowo o zmieniającej się polskiej mentalności

Nie da się ukryć, że społeczeństwo polskie przechodzi ogromne przeobrażenia. Mimo usilnych prób wypierania niektórych zagadnień z życia publicznego przez rządowe media, polska mentalność zyskuje nowy, nietradycyjny kształt. W czym się to objawia?

 

Po pierwsze: chodzi o obyczajowość. Nie da się już dzisiaj spotkać osoby, która nigdy nie słyszała o gejach, lesbijkach czy osobach transseksualnych. Jest to po części wynik edukowania społeczeństwa przez środowiska lewicowe, ale głównym kanałem, z którego obywatele mogą czerpać informację o LGBT, jest kanał prorządowej telewizji, który w bardzo nieprawdziwy sposób ukazuje często osoby nieheteronormatywne. Mimo tej propagandy społeczeństwo polskie zdaje się stawać bardziej otwartym na to, na co dotąd otwarte nie było. Jednak ta zmiana postępuje niezwykle powoli i często dochodzi jeszcze do ataków na osoby o innej orientacji.

 

To nie jedyna rzecz, która powoli ulega zmianie. Wiele Polaków i Polek dostrzega nierówności społeczne i chce wybierać na swoich przedstawicieli politycznych ludzi, którzy nie będą tylko pusto mówić o podnoszeniu podatków dla najbogatszych, ale faktycznie to uczynią. Prawa pracownicze powinny być przestrzegane, a umowy śmieciowe odchodzić do lamusa. Tego chciałaby spora część polskiego społeczeństwa, nie zaś dzikiego i nieuregulowanego kapitalizmu.

Ważna jest również kwestia laicyzacji, która niewątpliwie zachodzi w Kraju nad Wisłą i to w stopniu coraz bardziej dynamicznym. Polacy i Polki tracą zainteresowanie kwestiami religijności, a oliwy do ognia dolewa zachowanie hierarchów polskiego Kościoła Katolickiego. Organizacja ta ściśle współpracując z obecną władzą całkowicie sprzeniewierzyła głoszone przez siebie ideały. Obecnie kościół katolicki, podobnie jak rząd, jest symbolem deprawacji oraz upadku moralnego. Poprzez liczne skandale pedofilskie oraz ukrywanie sprawców tych przestępstw aktualnie prawie całe młode pokolenie odwróciło się od kościoła.

Polska mentalność z pewnością przechodzi obecnie znaczącą przemianę. Społeczeństwo jest spolaryzowane i dzieli się tylko na dwa obozy: konserwatywnych fanatyków popierających obecny rząd oraz lewicowych liberałów którzy chcą wprowadzić Polskę w XXI wiek.

Polska mentalność

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry