Powrót do socjalizmu, czyli POPiS w akcji

socjalizm, cicha rewolucja

Powrót do socjalizmu.

Prowadzona przez rząd Premiera Mateusza Morawieckiego polityka wzbudza coraz więcej kontrowersji nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie. Prowadzi on charakterystyczne dla epoki socjalizmu rozdawnictwo pieniędzy wybranym grupom społecznym oraz drukowanie ogromnych ilości pustych pieniędzy. Takie działanie w krótkim czasie doprowadziło do pojawienia się najwyższej w całej Unii Europejskiej inflacji. Pomimo, że jest ona już najwyższa to prawdopodobnie w najbliższych miesiącach dalej będzie rosnąć. Takie działania powodują także że powrót do socjalizmu staje się coraz bardziej realny.

Niepokój wzbudza wszechobecny nepotyzm.

Wszechobecny nepotyzm i brak jakiejkolwiek odpowiedzialności ministrów za wypowiadane słowa oraz podejmowane decyzje. Obsadzanie stanowisk osobami bez odpowiedniego wykształcenia powoduje ogromne marnotrawstwo publicznych pieniędzy. Nawiązaniem do socjalizmu jest także postępująca monopolizacja gospodarki i przejmowanie przez państwowe koncerny ważnych dla kraju gałęzi gospodarki. Podporządkowane partii rządzącej media publiczne coraz bardziej ograniczają wolność słowa. To natomiast powoduje, że powoli demokracja także staje się zagrożona.

Prowadzona polityka generuje wiele napięć społecznych i coraz bardziej polaryzuje społeczeństwo.

Większość ludzi dzieli się obecnie na zagorzałych zwolenników i absolutnych przeciwników partii rządzącej. Wiele kontrowersji wzbudza uległość partii rządzącej wobec kościoła katolickiego. Kościół bezwzględnie wykorzystuje swoją uprzywilejowaną pozycję, wpływając m.in. na kształt ustawy aborcyjnej. Wszystko to powoduje, że Polska jest postrzegana przez otoczenie jako kraj autorytarny i zacofany, w którym rządzą osoby o radykalnych, prawicowych poglądach. Absurdu obecnej sytuacji dodaje fakt, że jeszcze kilka lat temu właśnie tym nas straszono. Odnosiło się to jednak do imigrantów, uciekających z państw wyznaniowych. Nie minęła dekada, a Polska sama stała się takim właśnie państwem. Ludzie coraz częściej zaczynają emigrować nie tylko ze względów materialnych. Te oczywiście dalej stanowią ważny czynnik, ale pojawiają się nowe powody. Jednymi z najważniejszych jest obecne ograniczanie wolności oraz publiczne przyzwolenie na lincz. Dotyczy to głównie osób homoseksualnych, wyznawców innych religii lub innej rasy.

W Polsce już nikt nie może czuć się bezpiecznie.

Powrót do socjalizmu, czyli POPiS w akcji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry